Scandinavian home decor and living. DIY projects, renovations, handicrafts, vintage stuff, plants, interior inspiration, beautiful homes and lifestyle. I've been blogging from the year 2007.
Most popular posts
Arvonta: Aina oikein, sisusta ja neulo -kirja
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
Keinutuoli keittiössä | Rocking Chair in the Kitchen
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
Rintamamiestalon uusi ja valoisa keittiö / An old house's renovated kitchen
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
DIY Farkkumatto / DIY denim rug
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
Arvonta: Laiturilla | kesäkoteja rannikolla ja saaristossa
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
Remontoidun rintamamiestalon makuuhuone / Renovated House Master Bedroom
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
DIY: virkatut tuolin jalkojen pehmusteet
- Hae linkki
- Sähköposti
- Muut sovellukset
Suloisuus niin tarkkana katselee <3 Meillä koira saattaa tulla ovelle vastaan, kun kuulee että ollaan tulossa. Nyt kun vanhuus on tullut, niin voi olla täydessä unessa sohvalla tai jossain muualla. Sitten raukka säikähtää kun käy silittämässä.
VastaaPoistaVoi toista ihanuutta. Vanhat koirat ovat aivan ihania - se viisaus ja elämänkokemus ... <3
PoistaIhana!
VastaaPoistaMeidän Otto 11v. aussi nousee olohuoneen sohvan nojalle katsomaan ikkunasta autolla alapihalle saapuvaa Kun ovea alkaa avata on herra jo kenkä suussa odottelemassa leikkiin.... Niin. 11v aikana ei olla saatu opetettua että se lelu, hei! Se on edelleenkin aina kenkä jota kotiintulijan pitäisi lähteä metsästämään...
Otolle terkkuja! Kuulostaa ihanan persoonalliselta tyypiltä kenkä suussaan <3. Minulla on yllättävän paljon aussikokemusta aussittomana ihmisenä. Aivan tuossa lähellä asuu neljä aussia, ja työkaverillani on myöskin ko. rotua. Hieno rotu!
PoistaHei vielä. Innostuin niin näistä koirajutuista että kirjoittelin blogiini meidän remppakoira-Otosta. Löysin siihen vielä kuvankin tuosta "kotiintulokyttäyksestä". Käyhän katsomassa jos kiinnostaa!
PoistaKiitos Tuija, varmasti käyn, nyt heti :)!
PoistaMahtava paikka odotella siellä :) Meillä koirat ilmoittaa jo aiton tullessa portille, että tulija on kuultu ja lämpimistä paikoista päätellen aika pitkälti siinä eteisessä odottavatkin. Meillä on eteisessä pitkä pehmustettu penkki ja siinä on selvästi tunnettavissa kolme lämmintä kohtaa. Neljäs sitten joutuu lattiapäivystykseen :)
VastaaPoistaNäitä teidän kommentteja on ihan huippua lukea....
PoistaVoi suloisuudet. Ihana tuo penkkijutska. Vaihtelevatkohan ne lattiavuoroa, vai onkohan aina sama tyyppi lattialla... :)? Sun täytyy hommata piiiidempi penkki!