Taljarakkautta
Taljat ovat mun juttu, ja se on näkynyt vuosien varrella täällä blogissakin. Oikotie Sisustus -vierasblogini uunituoreessa postauksessa kirjoittelen taljojen käytöstä sisustuksessa.
Scandinavian home decor and living. DIY projects, renovations, handicrafts, vintage stuff, plants, interior inspiration, beautiful homes and lifestyle. I've been blogging from the year 2007.
Taljahullu täällä hei :)) Just laitoin kyllä taljat kellariin! Otetaan taas sit syksyllä esiin:)
VastaaPoistaMeillä on vielä kaikki esillä...mutta osa taitaa lähteä kesäksi piiloon. Iso Tiirinkosken talja on aina käytössä - se on kesällä viileä... luonnonmatskua.
PoistaTaljahullu täälläkin, ja oikeasti tää kesät talvet ;)
VastaaPoistaVähän sama juttu täällä :). Suomen kesät on sen verran viileitä, että on hyvä pitää talja käden ulottuvilla ihan vaan varmuuden vuoksi ;)
PoistaTaljat on täälläkin kovassa käytössä. Viimeksi tänään raahasin niitä ulos istuinalustoiksi tuoleille. Kaunista.
VastaaPoistaNe on kyllä oikein paikallaan ulkosalla tässä alkukeväästä, ja vähän myöhemminkin :)
PoistaTaljat♥ Pari harmaata vielä sohvan päällä, mutta muut olen jo korjannut jemmaan.. kevätiloa sulle! :)
VastaaPoistaKevätiloa sulle Teija! Taljat on <3
PoistaHih, taljat-jälkeen piti tulla tosiaan sydän! :)
Poista