Keinutuoli keittiössä | Rocking Chair in the Kitchen
On tuo keinutuoli vaan lokoisa tuossa keittiössä. Toissa viikonlopun pieni keksintöni tuli nyt ikuistettua omaksi postauksekseen. Täällä mainitsin, että rottinkinen keinutuoli päätyi vahingossa keittiöön, lähinnä muita huonekaluja rymsteeratessa. Tuohon se jäi, ja istun siinä nyt enemmän ja useammin kuin sohvalla.
Niinhän sitä sanotaan, että keittiö on pikkulapsiperheen hermokeskus. Siksipä siellä pitääkin olla yksi pehmeä paikka, johon istahtaa touhutessa, ja napata vaikka joku ohi viipottava kulkija pieneen rutistukseen.
. . .
We have rattan rocking chair in our kitchen nowadays. It suits there more than well, especially with sheep skin throw and moroccan ottoman. It's relaxing to sit down while preparing food, taking care of the kids etc.


Tosiaan, keittiössä tapahtuu. Tosi kiva paikka keilutuolille.
VastaaPoistaKiitos Saga! Kyllä tapahtuu, lähes 247 :)
PoistaKaunis keinutuoli ja varmasti käytännöllinen keittiössä. Mulla on itse asiassa keinutuoli nyt allani työpöydän ääressä :) Mukavaa uutta viikkoa!
VastaaPoistaOi, keinutuolit on ihan parhaita :). Mukavaa viikkoa!
PoistaSuloinen keinutuoli ja tuo harmahtava talja on ihan täydellinen siihen. Ihana tunnelma kaikkinensa :)
VastaaPoistaVoi kiitos :). Kiikkustuoli sopii kyllä tuohon keittiön fiilikseen kivasti.
PoistaIhanan näköistä! Keinutuoli on just passeli tuonne ja toi talja <3
VastaaPoistaKiitos Jossu oikein paljon, tykkään myös :)
PoistaOi miten houkutteleva! Tossahan on ihana istua ja katella kun joku muu laittaa ruokaa ;)
VastaaPoistaNiin siis tuokin näkökulma vielä, mahtavaa Joanna ;)!
PoistaOmpas kaunis ja valoisa tila! Ja mikä jääkaappi! Ihan huippu :)
VastaaPoistaVoi kiitoksia ihanasta kommentista. Jääkaappi on kaunis kun siitä on pyyhitty kymmenet pienet kädenjäljet pois, kuten tätä kuvaa varten tehtiin ;) !
Poista